Yıllık Maliyetler

Avustralyada Üniversite Eğitimi - Yıllık Maliyetler

Avustralya'da ücretler Avustralya Doları (AU $) cinsindendir. Üniversite (Lisans) eğitimi çoğunlukla 3 yıl, yüksek lisans (master) eğitimleri ise genellikle 1 ve 1.5 yıl sürer.

Avustralyada üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz ve aileleri için en çok merak konusu olan maddelerden bir tanesi de eğitim ve diğer masrafların ne kadar olacağıdır.

Avustralyada, özel (2 adet) ve devlet (43 adet) üniversiteleri ve eğitim görülecek bölüme göre değişmekle birlikte, üniversitelerin yıllık lisans ücretleri 12,000 AU $ ile 25,000 AU $ aralığında değişiklik gösterir. Yüksek lisans programları ise yine üniversiteye ve bölüme bağlı olarak yıllık 20,000 AU $ ile 35,000 AU $ aralığında ücretlendirilir.

Avustralya'da eğitim gören bir öğrencinin aylık olarak yemek, konaklama ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 1,000 AU $ olacaktır. Yılda en az 1 kere Türkiyeye tatile gelindiği de düşünüldüğünde yıllık konaklama, yemekler ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 15,000 AU $ olacaktır.

Tüm bu giderler düşünüldüğü zaman, Türkiye'de bir vakıf üniversitesinde eğitim görmekle Avustralya'da eğitim görmek arasında çok büyük farklar olmadığı görülecektir.

POSEIDON olarak şunu belirtmek isteriz ki, Avustralyada üniversite ve master eğitimleri Amerika ve Kanada ile karşılaştırıldığında, İngiltere gibi 1 yıl daha kısa olduğu için, toplam bütçe yine Amerika ve Kanada oranında olacaktır. Üniversitede eğitim gören öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni olduğu ve saatlik ücretlerin 15 - 20 AU$ olduğu düşünülünce, diğer ülkelere oranla Avustralya öğrenciler için oldukça ekonomik olmaktadır.

Hem Avustralya hem de yurtdışında üniversite yerleştirme hizmeti verdiğimiz DİĞER ÜLKELERDEKİ ORTALAMA MALİYET RAKAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

 


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.