Neden Poseidon?

Avustralyada Üniversite Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Makedonya, Polonya, MacaristanBulgaristanKanadaAvustralyaİngiltere ve Amerika gibi ülkelerde eğitim görebilmek için Türkiye'de üniversite sınavına girmeye gerek yoktur. Lise diploması yeterlidir. Türkiye ile yurtdışında üniversite okumak arasındaki maliyet benzerliklerini görmek için LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Yurtdışında çalıştığımız ülkelerdeki üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır. Öğrencilerimiz isterlerse eğitimlerini gittikleri ülkelerde tamamlayabilir, dilerlerse uygun kontenjanlar olması halinde ve Türkiye'de üniversite sınavında barajı geçmiş olmaları durumunda Türkiyede üniversitelere yatay geçiş yapabilirler.

POSEIDON Yurtdışı Eğitim koçluğumuz genellikle öğrencilerimizin henüz lise yıllarında eğitimleri devam ederken başlar. Öğrencilerimizi, Türkiye'deki üniversite yerleştirme sınavına odaklanmak yerine, lise notlarına konsantre olmalarını sağlayarak, yurtdışında hangi bölümü okumak istiyorlarsa ona göre yönlendirmelere başlamaktayız.

Yurtdışında üniversite eğitimi almaya lise son sınıfta karar vermiş öğrencilerimiz için dahi pek çok alternatif bulunmaktadır. Önemli olan öğrencilerimiz için bütçeleri ve gelecek hedefleri doğrultusunda, bununla birlikte eğitim alt yapıları ve kültürel beklentilerini de karşılayacak şekilde alternatifler üretmek ve onları bu uzun yolculuklarına doğru şekilde hazırlayabilmektir.

Avustralya'da üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimizin neden profesyonel yardım almaları gerektiğine gelirsek,

- Avustralya'da başvuru yapılabilecek 50 ye yakın üniversite ve 100 e yakın TAFE okulu bulunmaktadır, 

- Her birisinin öğrenciden talep ettiği şartlar ve koşullar farklılık göstermektedir,

- Üniversite başvuru dosyalarının EKSİKSİZ hazırlanması gerekmektedir,

- Her öğrencinin ingilizce seviyesi veya akademik geçmişi farklıdır ve Avustralyada üniversite eğitimine başlamalarından önce almaları gereken ÜNİVERSİTE ÖNCESİ HAZIRLIK YILI EĞİTİMLERİ ve AKADEMİK İNGİLİZCE EĞİTİMLERİbirbirinden farklı olacaktır,

Avustralya Öğrenci Vizesi işlemleri kolay görünmekle birlikte, danışmanlık hizmeti almayan pek çok öğrencinin VİZE REDDİ almasıyla sonuçlanabilmektedir. 

Bu belirttiğimiz sebeplerden ve daha pek çok nedenden ötürü, tüm ailelerimize tavsiyemiz, çocuklarını güven duydukları bir EĞİTİM DANIŞMANLIK FİRMASINA emanet etmeleridir.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.