Avustralya İncelemesi

Eggs & Bacon Bay, Squeaky Beach, Boing Boing: Avustralya’da yer isimleri, halkı

 

kadar renkli ve çeşitlidir.

“Avustralya, yaşamınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer ” diyor Sydney Greenwich Koleji'nden Ben Bagshaw. Sydney, dünyanın en ikonik şehirlerinden biri. “Opera Binası, Liman Köprüsü ya da Bondi ya da Manly'deki muhteşem plajlar, Instagram hesabınıza ne koyacağınız sorunsalları gibi sıkıntıları tamamen ortadan kaldıracak türden.” The Bondi to Bronte yürüyüş parkuru, ilerledikçe daha da güzelleşen Pasifik manzaraları vaat ediyor ve ayrıca tarihi Iceberg tuzlu su havuzu hemen aşağı kısmında yer almakta.

IH Sydney City, Bondi & Darwin'den Veronika Brutarova tavsiye ediyor “Otantik bir Avustralya ve yerel deneyimi için, Kuzey Bölgesi'ne uçarak çarpıcı gün batımları ile ünlü olan plajın yanındaki Mindil Sunset Market'e inerken yerlilerle tanışın. Darwin, Avustralya Outback'inin kapısıdır. Kuzeyde doğrudan kırmızı merkeze ve kutsal alan Uluru'nun bulunduğu yere yolculuk yapın. Daha az bilinen ama aynı derecede etkileyici olan Olgas'a da göz atın.”

Batı Avustralya’nın Perth şehrinde bulunan TAFE’den Melissa Kelly Dang “Kings Park'taki açık çimenli alanlardaki ağaç tepeleri ve piknik yapan insanların arasında yürüyün” diyor .

“Gold Coast’a kum ve denizden daha fazlası var” diyor Inforum Education Australia’daki Simon Craft. “Ayrıca bazı dünya mirası listesindeki yağmur ormanları var.”

Gizli Cevherler

Doğaya geri dön

“Protmpians ya da Wilsons Promontory gibi milli bir parkta yürüyüşe çıkmalısınız.” diyor Impact English College Shir Lee. “Doğa ve vahşi yaşam ile gevşemenin ve bağlamanın mükemmel bir yolu ve daha büyük Victoria'nın nefes kesici manzaraları ile ödüllendirileceksiniz.”

Gün batımının tadını çıkar

“Perth'in gün batımları efsane” diyor TAFE Batı Avustralya'da Melissa Kelly Dang. “Gün batımında, sahile ya da sahil kenarındaki kafelerden birine oturun ve güneşin kesintisiz bir manzarasının tadını çıkarın.” Perth'in Sunset Sahili, güneydeki Cottesloe Plajı'ndan 50 km kadar uzakta fakat etkileyici bir konumdadır.

Timsahlar atlama

“Northern Territory'deki Adelaide Nehri üzerinde seyrederken timsahları izleyebilirsiniz” diyor IH Sydney, Bondi & Darwin'den Veronika Brutarova. NT'nin su yollarında yaklaşık 80.000 timsahın yaşadığı düşünülüyor.

Snags, chooks ve moo-juice

Barbie [barbekü] bir snag [sosis] veya chook [tavuk] yemek ve bir tiryak [bira] veya moo suyu [süt] ile susuzluğunu gidermek! Avukatlar onların konuşma dillerini çok severler!

“Gold Coaster olabilmek için birkaç arkadaşla plaj barbeküsü yenemezsin,” diye konuştu. Melbourne sakinleri kaliteli kahve sever ve bunun yanında Avustralya butik kahvesi dünya çapında tanınmaktadır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.