Lisans / Yüksek Lisans

Avustralyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Avustralya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız Avustralya üniversitelerine yerleşebilmeniz ve eğitim almanız için yeterlidir.

YGS ve LYS sınavları sonucunda Türkiye'de, istemediğiniz bir bölümü kazanmışsanız, Avustralya sizin için harika bir seçenektir.

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Üniversite

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Kanadada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - İngilterede Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Avustralyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Almanyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Polonyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Macaristanda Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Makedonyada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Bulgaristanda Üniversite

 

Hangi mesleği yapmayı hayal ediyorsanız Avustralya üniversitelerinin ilgili bölümlerinde okuyabilirsiniz. Avustralya üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak için sadece lise diploması yeterlidir. Üstelik lisede hangi bölümden mezun olduğunuza bakılmaksızın, Avustralya üniversitelerinde istediğiniz tüm bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’de sözel bir bölümden mezun bir öğrenci, Avustralya'da tıp veya mühendislik bölümlerinde okuyabilir. Aynı şekilde meslek lisesi veya imam hatip lisesi mezunu olmanız istediğiniz bölüme kayıt yaptırmanıza engel teşkil etmez.

 

POSEIDON Eğitim Koçluğu'nun sizlere en önemli faydası, Avustralya'da eğitim görmek için sizlere en doğru seçenekleri sunması ve eğitim süreciniz ve hayatınızın geri kalanı için en önemli adımları atmanızı sağlayacak, rahatlıkla güvenebileceğiniz ve kendileri yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş güleryüzlü personeliyle sizlere hizmet veren bir danışmanlık firması olmasıdır.

Avustralya'da lisans eğitimi almak için basit olarak izleyebileceğiniz iki yöntem vardır. Eğer kabul şartlarını karşılıyorsanız, doğrudan bir üniversiteye başvuru yapabilirsiniz. Kabul şartlarını karşılamıyorsanız, ÜNİVERSİTE HAZIRLIK VE GEÇİŞ YILI programlarına kayıt olarak, eğitim alacağınız bölüm ile ilgili dersler alıp İngiltere eğitim sistemine giriş yapmanız ve bu programlarda başarılı olmanız gerekmektedir.

Avustralya'da lisans veya yüksek lisans eğitimi alacak olan ve ingilizce seviyeleri veya akademik geçmişleri (not ortalamaları) yeterli olmayan öğrencilerimiz, Türkiye resmi temsilciliğini yaptığımız ve üniversite öncesi hazırlık ve Pre-master programları sunan NAVITASSTUDY GROUP ve KAPLAN programlarını başarıyla tamamlamalarını takiben üniversite eğitimlerine rahatça başlayabilirler.

Pek çok öğrencimiz yine aynı kurumlarda İngilizce seviyelerini istenilen düzeye getirebilmek için hazırlık eğitimleri öncesinde ihtiyaçları kadar İngilizce eğitimi almaktadırlar. POSEIDON danışmanınız sizin için gerekli İNGİLİZCE HAZIRLIK YILI program alternatiflerini sunacaktır.

Avustralyada lisans eğitimi genellikle 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 bazı durumlarda 1.5 yıldır.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.