yurtdisinda-universite-egitimi ile Etiketli Sayfalar


Lisans / Yüksek Lisans


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Avustralya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız Avustralya üniversitelerine yerleşebilmeniz ve eğitim almanız için yeterlidir.

YGS ve LYS sınavları sonucunda Türkiye'de, istemediğiniz bir bölümü kazanmışsanız, Avustralya sizin için harika bir seçenektir.

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Üniversite

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Kanadada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - İngilterede Üniversi..
Devamını Oku


Ön Lisans


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Ön Lisans

Avustralyada mesleki ve teknik anlamda eğitim veren 100 e yakın Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Avustralyada bu okulların isimleri TAFE veya INSTITUTEolarak adlandırılır. Bu okulların pek çoğundan mezun olduktan sonra, ilgili alanlarda üniversite eğitimine devam etmek ve 2 diploma ile mezun olmak oldukça yaygındır.

Türkiye’de 2 yıllık ön lisans eğitiminin karşılığı olan eğitim Amerikaİngiltere ve Kanada’da 'College', 'Community College' olarak adlandırılan bu okullar, Avustralya’ da TAFE (Technical and Further Education) ismini alır. Bu tür eğitim sistemini seçmenin başlıca iki sebebi vardır;

1 - Ara kademede teknik eleman olarak çalışabilmek için gerekli olan mesleki sertifika ve/veya diploma almak,

<..
Devamını Oku

Neden Poseidon?


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Makedonya, Polonya, MacaristanBulgaristanKanadaAvustralyaİngiltere ve Devamını Oku


Kabul Şartları


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları

Avustralya Üniversiteleri, Avustralya'da üniversite eğitimi almak isteyen yabancı öğrencileri seçerken, 

          - İngilizce düzeylerine,

          - Akademik başarılarına (lise veya üniversite notları),

          - Sosyal sorumluluk girişimlerine,

          - Spor alanında veya kültürel, sosyal anlamda geçmiş faaliyetlerine

          - Başvurulan bölüm / fakülte bazında Yabancı Öğrenci Kontenjan doluluğuna,

bakarak değelendirme yapmaktadırlar.

 

POSEIDON danışmanınız yukarıdaki özellikler doğrultusunda sizleri yönlendirecek ve uygun seçenekleri sunacaktır. POSEIDON Eğitim Koçluğu Anlayışı ile, sizleri başlangıçtan Avustralya'daki üniversiteniz..
Devamını Oku


Yök Denklik


Avustralyada Üniversite Eğitimi - YÖK Denklik

Avustralyada bulunan tüm üniversiteler YÖK tarafından denklik verilen üniversitelerdir.

Yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’de geçerli olabilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerekmektedir. POSEIDON olarak, sizlerin ve ailelerinizin ileride uğrayabileceğiniz telafisi mümkün olmayan durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesinde büyük fayda görüyoruz.

Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrenci ve velilerin ilk aklına gelen sorulardan bir tanesi “YÖK DENKLİĞİ VAR MI?” olur. YÖK denkliğiyle ilgili uygulamalara geçmeden önce, bu uygulamalarla ilgili genellikle karıştırılan iki önemli başlığı açıklamak isteriz.

1.YÖK tarafından tanınma

2.YÖK denkliği

Tanınma: Tanınma üniversiteler ile ilgili bir durumdur. Yurtdışında gideceğiniz ülke, üniversite, üniversitenin fiziki yapısı, kadro yapısı, eğitim uygulamaları vb kriterler incelenerek üniversitelerin uygunluğuna ve ..
Devamını Oku


Eğitim Alanları


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Eğitim Alanları

Avustralyada ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında yüzlerce seçeneğiniz olduğunu bilmenizi isteriz.

Üniversite sayısının 50 ye yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu TAFE okullarının da yaklaşık 100 olduğu Avustralya'da, ön lisans ve lisans eğitim alanları da oldukça geniş alternatiflere sahiptir ve bugün itibariyle Avustralayada öğrenim gören toplam yabancı (uluslararası) öğrenci sayısı 500,000 civarındadır.

POSEIDON olarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ülkemizde veya dünyanın pek çok ülkesinde rastlanamayan pek çok bölüm dahil olmak üzere, Avustralyada okumak istediğiniz her bölümü okuyabilirsiniz.


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.