yurtdisinda-universite ile Etiketli Sayfalar


Üniversite


YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ NEDİR: 

Üniversite eğitiminizi yurtdışında almak kendinize yapabileceğiniz en güzel yatırımlardan bir tanesidir. Üniversite yıllarınızı yurtdışında geçirerek yabancı dilinizi ana diliniz seviyesine getirebilir, dünyaya ve hayata bakışınızı değiştirebilir, eğitim gördüğünüz alanda uluslararası şirketlerde stajlar yaparak kendinizi yabancı işverenlere tanıtabilir, dilerseniz eğitim gördüğünüz ülkede iş ve oturum izinlerinden faydanalarak profesyonel yaşantınıza başlayabilirsiniz. Üstelik tüm bunları Türkiyedeki vakıf üniversitelerinin ücretlerinden daha ekonomik koşullarla gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışı eğitim, yurtdışı üniversite bölümleri ve yurtdışı üniversite fiyatlarını araştırmadan geleceğinize karar vermeyin. 

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ SÜRESİ:

Hazırlık eğitimi ile birlikte 3 ile 5 yıl aralığı (eğitim alacağınız alana ve yabancı dil seviyenize göre değişir)

YURTDIŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ HANGİ ÜLKELERDEDİR:

İngiltere - Amerika - Kanada - Avustralya - Almanya - Macaristan - Polonya üniversiteleri.

Devamını Oku


Neden Avustralya?


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Neden Avustralya?

Yurtdışında Üniversite Eğitimi denilince Avustralya’nın akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi olması tesadüf değildir. Belki en iyi eğitimi almak istiyorsunuz belki de İngilizcenizi mükemmel düzeye getirip kariyer çalışmalarınıza hız vererek dünyadaki en profesyonellerle çalışmak istiyorsunuz. Sebebiniz her ne olursa olsun, Avustralya, dünyanın en çok tercih edilen prestijli eğitim lokasyonlarından biridir ve eğitim standartları oldukça yüksektir. Avustralyada yaklaşık olarak yarım milyon uluslararası öğrenci öğrenim görmektedir. 
 
Üniversite sayısının 50 ye yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu College (TAFE) sayısının da yaklaşık 100 olduğu Avustralyada ön lisans ve lisans eğitimleri de oldukça geniş alternatiflere sahiptir. İngilizce düzeyiniz TOEFL / IELTS düzeyinde olmasa bile, üniversitelerin bünyesinde veya Devamını Oku


Lisans / Yüksek Lisans


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Lisans ve Yüksek Lisans

Avustralya üniversitelerinde okumak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma şartı aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız Avustralya üniversitelerine yerleşebilmeniz ve eğitim almanız için yeterlidir.

YGS ve LYS sınavları sonucunda Türkiye'de, istemediğiniz bir bölümü kazanmışsanız, Avustralya sizin için harika bir seçenektir.

Yine de yıllık toplam bütçe, vize koşulları veya diğer sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışında eğitim alabileceğiniz diğer ülke alternatiflerini de değerlendirmeyi unutmayınız.

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Amerikada Üniversite

 

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - Kanadada Üniversite

POSEIDON Yurtdışı Eğitim - İngilterede Üniversi..
Devamını Oku


Ön Lisans


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Ön Lisans

Avustralyada mesleki ve teknik anlamda eğitim veren 100 e yakın Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Avustralyada bu okulların isimleri TAFE veya INSTITUTEolarak adlandırılır. Bu okulların pek çoğundan mezun olduktan sonra, ilgili alanlarda üniversite eğitimine devam etmek ve 2 diploma ile mezun olmak oldukça yaygındır.

Türkiye’de 2 yıllık ön lisans eğitiminin karşılığı olan eğitim Amerikaİngiltere ve Kanada’da 'College', 'Community College' olarak adlandırılan bu okullar, Avustralya’ da TAFE (Technical and Further Education) ismini alır. Bu tür eğitim sistemini seçmenin başlıca iki sebebi vardır;

1 - Ara kademede teknik eleman olarak çalışabilmek için gerekli olan mesleki sertifika ve/veya diploma almak,

<..
Devamını Oku

Neden Poseidon?


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Neden Poseidon?

Poseidon Yurtdışı Eğitim olarak Türk öğrencilerimiz için yurtdışı eğitim fırsatlarını kendilerine açıklamak, her bir öğrencimizin kişisel durumlarına uygun olan alternatifleri sunmak birinci hedefimizdir.

Yurtdışında eğitim görmek artık Türkiye'de vakıf üniversitelerinde eğitim görmek ile neredeyse aynı bütçelere hatta bazı ülkelerde daha ucuza denk gelmektedir. Makedonya, Polonya, MacaristanBulgaristanKanadaAvustralyaİngiltere ve Devamını Oku


Çalışma İmkanı


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Çalışma İmkanı

Avustralya Hükümeti, öğrenci vizesi ile Avustralyada bulunan tüm uluslararası öğrencilere, ülkeye vardıklarından 3 ay sonrasından itibaren haftada 20 saat part-time çalışma izni vermektedir.

Avustralya`da öğrenim görenler öğrenciler için çalışma alanlarının başında restoranlar, kafeler, oteller ve mağazalar gelir. Ülkenin nüfusunun yaklaşık 22 milyon olduğu düşünülürse, iş imkanlarının ne kadar çok olduğu da fark edilecektir.

Avustralya'ya 3 ayın üzerinde İngilizce Dil eğitimi programlarına giden öğrencilerin de çalışma izinlerinin bulunduğunu burda hatırlatmak isteriz. Avustralya İngilizce Dil Okullarımızı görmek için tıklayınız.


Devamını Oku

Kabul Şartları


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Kabul Şartları

Avustralya Üniversiteleri, Avustralya'da üniversite eğitimi almak isteyen yabancı öğrencileri seçerken, 

          - İngilizce düzeylerine,

          - Akademik başarılarına (lise veya üniversite notları),

          - Sosyal sorumluluk girişimlerine,

          - Spor alanında veya kültürel, sosyal anlamda geçmiş faaliyetlerine

          - Başvurulan bölüm / fakülte bazında Yabancı Öğrenci Kontenjan doluluğuna,

bakarak değelendirme yapmaktadırlar.

 

POSEIDON danışmanınız yukarıdaki özellikler doğrultusunda sizleri yönlendirecek ve uygun seçenekleri sunacaktır. POSEIDON Eğitim Koçluğu Anlayışı ile, sizleri başlangıçtan Avustralya'daki üniversiteniz..
Devamını Oku


Yıllık Maliyetler


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Yıllık Maliyetler

Avustralya'da ücretler Avustralya Doları (AU $) cinsindendir. Üniversite (Lisans) eğitimi çoğunlukla 3 yıl, yüksek lisans (master) eğitimleri ise genellikle 1 ve 1.5 yıl sürer.

Avustralyada üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz ve aileleri için en çok merak konusu olan maddelerden bir tanesi de eğitim ve diğer masrafların ne kadar olacağıdır.

Avustralyada, özel (2 adet) ve devlet (43 adet) üniversiteleri ve eğitim görülecek bölüme göre değişmekle birlikte, üniversitelerin yıllık lisans ücretleri 12,000 AU $ ile 25,000 AU $ aralığında değişiklik gösterir. Yüksek lisans programları ise yine üniversiteye ve bölüme bağlı olarak yıllık 20,000 AU $ ile 35,000 AU $ aralığında ücretlendirilir.

Avustralya'da eğitim gören bir öğrencinin aylık olarak yemek, konaklama ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 1,000 AU $ olacaktır. Yılda en az 1 kere Türkiyeye tatile gelindiği de düşünüldüğünde yıllık konaklama, yemekler ve ulaşım giderleri yaklaşık olarak 15,000 AU $ olacaktır.

Tüm bu giderler düşünüldüğü zaman, Türkiye'de bir vakıf üniversitesinde eğitim görmekle Avustralya'da eğitim görmek aras..
Devamını Oku


Yök Denklik


Avustralyada Üniversite Eğitimi - YÖK Denklik

Avustralyada bulunan tüm üniversiteler YÖK tarafından denklik verilen üniversitelerdir.

Yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye’de geçerli olabilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerekmektedir. POSEIDON olarak, sizlerin ve ailelerinizin ileride uğrayabileceğiniz telafisi mümkün olmayan durumlarla karşılaşmamanız için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesinde büyük fayda görüyoruz.

Yurtdışında eğitim almaya karar veren öğrenci ve velilerin ilk aklına gelen sorulardan bir tanesi “YÖK DENKLİĞİ VAR MI?” olur. YÖK denkliğiyle ilgili uygulamalara geçmeden önce, bu uygulamalarla ilgili genellikle karıştırılan iki önemli başlığı açıklamak isteriz.

1.YÖK tarafından tanınma

2.YÖK denkliği

Tanınma: Tanınma üniversiteler ile ilgili bir durumdur. Yurtdışında gideceğiniz ülke, üniversite, üniversitenin fiziki yapısı, kadro yapısı, eğitim uygulamaları vb kriterler incelenerek üniversitelerin uygunluğuna ve ..
Devamını Oku


Eğitim Alanları


Avustralyada Üniversite Eğitimi - Eğitim Alanları

Avustralyada ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında yüzlerce seçeneğiniz olduğunu bilmenizi isteriz.

Üniversite sayısının 50 ye yaklaştığı ve teknik ve mesleki eğitimlerin sunulduğu TAFE okullarının da yaklaşık 100 olduğu Avustralya'da, ön lisans ve lisans eğitim alanları da oldukça geniş alternatiflere sahiptir ve bugün itibariyle Avustralayada öğrenim gören toplam yabancı (uluslararası) öğrenci sayısı 500,000 civarındadır.

POSEIDON olarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki, ülkemizde veya dünyanın pek çok ülkesinde rastlanamayan pek çok bölüm dahil olmak üzere, Avustralyada okumak istediğiniz her bölümü okuyabilirsiniz.


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.